grime
16 بهمن 1401 - 15:46

اعلام زمان اکران فیلم‌های جشنواره فجر در کهگیلویه و بویراحمد+جدول

زمان اکران فیلم‌های دهه فجر در کهگیلویه و بویراحمد توسط مدیرکل ارشاد اعلام شد.

امین درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: برنامه های متعدد فرهنگی و هنری در سطح استان برای دهه فجر انقلاب مد نظر قرار داده ایم از آنجا که جشنواره فیلم فجر را در استانداردها و مقیاس جهانی داریم استان ما امسال میزبان چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تلاش وزارت و سازمان سینمایی جشنواره فیلم فجر امسال با آثار بیشتری یعنی با ۷۵ اثر فعال خواهد بود گفت: امسال جشنواره با اکران ۲۴ فیلم در مرکز و در استان ما با اکران 16 فیلم برگزار می‌شود که از ۱۷ بهمن در یاسوج آغاز و تا ۲۳ بهمن ماه ادامه دارد و در هر روز ۳ اکران در استان خواهیم داشت که جزئیات فیلم ها و ساعت سانس‌ها را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

وی افزود: امسال سهمیه ویژه برای خبرنگاران پیش‌بینی کرده‌ایم و امیدواریم جشنواره گرما بخش حوزه فرهنگ و هنر باشد.

درخشان تصریح کرد: از آنجا که سینما صنعت و هنر است امروز بخش زیادی از سیاست های خصمانه استکبار جهانی به خصوص آمریکا در سینما نهادینه شده است هر چند سینمای قبل از انقلاب سینمای وارداتی و مبتذل بود اما امروز سینمای ما در مسیر ارزش‌ها و باورهای اجتماعی قرار دارد و سینمای ما به رشد مسائل اجتماعی و فرهنگی کمک می کند.

وی گفت: از جشنواره فیلم فجر به عنوان یکی از موثرترین برنامه‌های فرهنگی و هنری در کشور یاد می‌شود امسال شاهد حضور پررنگ هنرمندان و فیلمسازان استان در جشنواره فیلم فجر هستیم سید رضا محقق تهیه کننده دو فیلم از ۲۴ فیلم جشنواره فجر است رایزنی های لازم را انجام دادیم تا هر دو فیلم او امسال در استان اکران شود.

این مسئول افزود: اثر افشین پور یکی از هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد از گچساران در جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت به معنی اینکه امسال استان ما سه اثر در جشنواره فیلم فجر دارد.

این مسئول گفت: در عرصه های دیگر هم در جشنواره های فجر حضور داریم در هنرهای نمایشی و تئاتر دو اثر در جشنواره تئاتر فجر خواهیم داشت یکی از آثار کاندیدای دریافت چندین جایزه است یکی از کارهایی که در تهران اجرا شد مربوط به کار شهدای غواص بود که با استقبال بالایی روبرو شد و ما نیز در آن حضور داشتیم همچنین در جشنواره تئاتر فجر جایزه دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک به ابوالفضل پارسا از این استان خواهد رسید در تجسمی هم یکی از هنرمندان ما در رشته نقاشی اثر او در جشنواره فجر پذیرفته شده است.

درخشان به اکران فلم‌های دهه فجر در استان اشاره کرد و گفت: جدول زمان بندی اکران فیلم‌ها به شرح زیر خواهد بود.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1020300