grime
12 بهمن 1401 - 19:57

تکمیل زنجیره های تولید از اولویت های صنعتی استان زنجان است

زنجان-استاندار زنجان گفت: تکمیل زنجیره های تولید به عنوان یکی از مهم ترین اولویت های مهم صنعتی استان مطرح است و در این زمینه از طرح های سرمایه گذاری متناسب با این رویکرد استقبال می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن افشارچی عصر چهارشنبه در آئین افتتاح یک واحد تولید کننده اسید سولفونیک در استان، گفت: این طرح در تحقق هدفگذاری رشد اقتصادی استان اهمیت ویژه ای دارد و از نظر سرمایه گذاری و اشتغال نیز بسیار موثر و قابل توجه است.

وی افزود: تکمیل زنجیره های تولید در استان به عنوان یکی از مهم ترین اولویت های مهم صنعتی استان مطرح است و در این زمینه از طرح های سرمایه گذاری متناسب با این رویکرد استقبال می کنیم.

افشارچی با بیان اینکه تکمیل زنجیره های تولید نقش نمهم و تاثیرگذاری در بالارفتن راندمان تولید و رفع چالش های این حوزه دارد، ادامه داد: در اطلس سرمایه گذاری استان به موضوع تکمیل زنجیره های تولید، توجه زیادی شده و سرمایه گذاران به این سمت هدایت می شوند.

استاندار زنجان رویکرد استان زنجان را حرکت به سمت افزایش سرمایه گذاری صنعتی عنوان کرد و با بیان اینکه باید تمام تلاش مان را برای تحقق این هدف صورت دهیم، گفت: تلاش ما این است که سرمایه گذاری در حوزه صنعت استان افزایش یابد که در این راستا از فعالانی که در توسعه استان گام بر می دارند استقبال می‌کنیم.

افشارچی با اشاره به تلاش برای تسهیل گری و گره گشایی از مسیر سرمایه گذاری در استان، گفت: سال گذشته هزار میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به صورت مستقیم به شرکت‌های مختلف پرداخت شد و تلاش می‌کنیم از حداکثر توان بانک‌ها در این زمینه استفاده شود.

همزمان با نخستین روز از دهه مبارک فجر، فاز اول یک واحد تولیدکننده اسید سولفونیک با سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی در شهرک نوآوران زنجان به بهره برداری رسید. این واحد صنعتی سالانه ۳۸ هزار تن اسید سولفونیک تولید خواهد کرد.

زمینه اشتغال مستقیم برای ۲۸۰ نفر در این تولیدکننده اسید سولفونیک فراهم شد که در صورت راه اندازی کل مجموعه ظرفیت اشتغال آن به ۶۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1013652